قالب وبلاگ


الماس های درخشان
وب لژیون همسفر مریم احمدی 

"به نام قدرت مطلق"

جلسه دوم، از دور چهاردهم سری کارگاه های آموزشی خصوصی ویژه همسفران نمایندگی میردامادبا دستور جلسه " ظرفیت، مسئولیت و قبله گم کردن"در تاریخ 16/2/98 با استادی همسفر خانم فاطمه، نگهبانی همسفرخانم  آنتینا و دبیری همسفر خانم زهره راس ساعت16 آغاز به کار نمود.

 

هر انسانی هم یک ظرفیت دارد که می تواند آن را به مرور زمان و به تدریج افزایش دهد. این امر به کمک مثلث دانایی یعنی آموزش، تفکر و تجربه اتفاق می افتد بطوری که فرد ابتدا در کنگره 60 آموزش می گیرد و سپس با تفکر و به بدست آوردن تجربه، ذره ذره از ظرفیت بالایی برخوردار می گردد.

 

سخنان استاد:

یکی از مهمترین اهداف نظام خلقت تعیین ظرفیت انسانها و دیگر موجودات می باشد، به زبان ساده ظرفیت همان ظرف وجودی هر شخص می باشد. یک لیوان آب را در نظر بگیرید؛ این لیوان تنها به اندازه خودش گنجایش آب را دارد و اگر بیش از این در آن آب بریزیم سرریز می شود. هر کدام از موجودات یک ظرفیتی دارند که با یکدیگر متفاوت است به عنوان مثال: ظرفیت یک شیر درنده با ظرفیت یک موش کاملا متفاوت است. هر انسانی هم یک ظرفیت دارد که می تواند آن را به مرور زمان و به تدریج افزایش دهد. این امر به کمک مثلث دانایی یعنی آموزش، تفکر و تجربه اتفاق می افتد بطوری که فرد ابتدا در کنگره 60 آموزش می گیرد و سپس با تفکر و به بدست آوردن تجربه، ذره ذره از ظرفیت بالایی برخوردار می گردد. پس از ظرفیت، با یک مسئله ای به نام پذیرش مواجه می شویم، پذیرش معمولا بر مبنای ظرفیت اتفاق می افتد و منظور این است که شخص چقدر مسئولیت هایش را می پذیرد و پاسخ می دهد!کلمه مسئول از سوال می آید و در واقع به کسی گفته می شود که به سوالات دیگران در حیطه مسئولیتش پاسخ می دهد البته درست است که در اول به معنای رئیس می باشد اما کسی که مسئول یک جایی می شود باید پاسخگوی دیگران باشد به عنوان مثال؛ وقتی می گوییم فلانی مسئول آبدار خانه است باید در حین مسئولیت اگر دیگران از او سوالی پرسیدن پاسخگو باشد. نکته مهم اینکه؛ مسئله  ظرفیت تنها برای پول مطرح نمی شود، بلکه برای خیلی موارد از جمله سلامتی قابل مطرح است، چگونه؟ گاهی اوقات بعضی از افراد برای جلب توجه دیگران و به دست آرودن ترحم آنها، خودشان را به بیماری می زنند و اتفاقا بیمار هم می شوند چرا که ظرفیت سلامتیشان را ندارند. درباره ی مسئولیت سه حالت ممکن است اتفاق بیفتد:1- اگر ظرفیت مساوی با مسئولیت باشد نتیجه می شود تعادل 2- اگر ظرفیت بزرگتر از مسئولیت باشد نتیجه ی آن ارتقاء شخص می شود  3- اگر ظرفیت کوچکتر از مسئولیت باشد در نتیجه فرد قبله اش را گم می کند، به زبان ساده شخص هدف خود را گم کرده و در این زمان است که دچار غرور و منیت شده و دیگر زیردستان خود و حتی کسانی که او را در رسیدن به این مقام یاری کردند را نمی شناسد و به جهل دچار می شود.

 

در پایان از کمک راهنمای محترم و دوست داشتنی سرکار خانم مریم و همچنین از اعضای لژیون هشتم تشکر می کنیم که بخوبی خدمت نمودند...

با آرزوی رهایی تک تک مسافران و همسفران سفر اولی...
طبقه بندی: گزارش کارگاه آموزشی خصوصی،
[ یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 ] [ 01:24 ب.ظ ] [ همسفر فاطمه ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات