قالب وبلاگ


الماس های درخشان
وب لژیون همسفر مریم احمدی 
به نام خالق یکتا
امروز دوشنبه16/7/97لژیون "الماسهای درخشان "شعبه میر داماد با استادی خانم مریم وحضور  گرم اعضا با دستور جلسه ازدواج راس ساعت17 آغاز به کار نمود.


پیامبر اکرم می فرماید: در اسلام هیچ بنایی نزد خداوند متعال محبوب تر و ارجمند تر از ازدواج نیست.

ازدواج

در ابتدا با ید ببینیم چرا ازدواج می کنیم؟

 1-  خداوند در انسان غرایزی قرار داده است که با ازدواج کردن به شکل صحیحی این غرایز برآورده می شودو انسان از خطا مصون می ماند.

2-احساس دیده شدن ومسئولیت پذیری :وقتی انسان ازدواج می کند به پختگی می رسد که حتی کسانی که ریاضت های مختلفی می کشند ولی ازدواج نمی کنند به این پختگی نمی رسند واین به خاطرمسئولیت پذیری است که در ازدواج قرار دارد.

3-  قبل از ازدواج باید از خود بپرسیم ما برای چه به این دنیا آمده ایم؟ برای خریدن خانه وماشین یا جمع کردن پول یا پیدا کردن دوست و یا ...

 مسلما ما برای رشد وتکامل به این دنیا آمده ایم تا با افزایش علم ودانایی خود به جهانی دیگر با مقام وجایگاه بالاتر برویم اگر این مسیر رشد ،را طی نکنیم برگشت می خوریم به پایین ترین درجه (اسفل سافلین جهنم ) تا دوباره مسیر را طی کنیم اگرعلم مابالا برود  ورشد کنیم آنگاه ترخیص می شویم  (ورود به بهشت  )ز این جا مشخص می شود ،بهشت وجهنم یک تمثیل است. یکی از وسایل رشد ما ،ازدواج است .با ازدواج یکسری از نیازهای ما رفع می شود درنتیجه یکسری از نگرانیهای ما رفع می شود وراحت تر می توانیم مسیر تکامل را طی کنیم .

 

4- با ازدواج به قدرت درونی می توان دست یافت . خداوند در درون ماقدرتی قرار داده که با استفاده ازآن می توان تمام هستی را در دست گرفت مثل همان شو شود خداوند . ولی ما به خاطر عدم دانایی وآموزش حس های منفی پیدا کردیم وموارد منفی را جذب کرده ایم مثل یک دوست دروغگو. با ازدواج می توان این قدرت را پرورش داد تا مسائل مثبت را جذب کرد.

5- با ازدواج ما با دنیا همسو می شویم ورا حتر زندگی می کنیم . همانطور که در قرآن گفته شده خداوند همه چیز را جفت آفریده است ازدواج نکرد ن مثل این است که بخواهیم در رود خانه بر خلاف مسیر آب شنا کنیم .

 

6-  ازدواج طراوت وشادابی به زندگی می دهد،خانه بدون همسر مثل چمن بدون شبنم است.

 

7-به وجود آوردن نسلی با اطلاعات بالا ما در مقابل اینده مسئول هستیم .هر چه اطلا عات ما بالا باشد ،ناخود آگاه این علم به نسل های بعد ما منتقل می شود.پس بالا بردن دانایی باید یکی از دغدغه های مهم زندگی ما باشد.

 

8- با ازدواج روزی زیاد می شود اگر چنین نیست این به خاطر این است که اعتماد وتوکل به خدا نداریم وحسمان بسته است.

9- با ازدواج انسان به آرامش می رسد . به این مورد در قرآن بسیار اشاره شده است. اگر در زندگی به جای آرامش جنگ ودعوا وجود دارداین به علت اطلاعات پایین  ودیدگاه اشتباه ما نسبت به ازدواج است .

 

 علت های نداشتن آرامش در ازدواج :

ما همسر را فقط برای رسیدن به خواسته های خود می خواهیم در حالی که وقتی پیامبر از حضرت علی وفاطمه خواست همسر خود را توصیف کنند ،هر کدام دیگری را بهترین همراه برای بندگی خدا دانست . بهترین همراه برای رسیدن به قله رشد وتکامل  ،پس وقتی خواسته درست داشته باشیم، آرامش داریم.

 

تعریف ما ازخوشبختی اشتباه است .خوشبختی را یک زندگی لوکس می دانیم یا در ازدواج فقط به خوشبختی خود فکر می کنیم ومی خواهیم بدون هیچ سختی به آن برسیم .اما  اگر وقتی ازدواج می کنیم هم خوشبختی خود وهم خوشبختی همسرمان را بخواهیم یعنی همسرم ازمن راضی باشد ودر راه آن تلاش کنیم به آرامش می رسیم .

 

در مورد استخاره کردن قبل ازازدواج استخاره طلب خیر کردن است  در واقع از خداوند که به همه چیز دانا است  وظرفیت من رابهتر میداند بخواهم اگر ظرفیت این ازدواج را دارم،انجام شود.

 

اگر استخاره خوب آمد ولی به ظاهرازدواج  خوبی نداریم به چند علت است:

اول قوانین الهی  برای همه هستی یکی است  مثلا دروغ نگو ،غیبت نکن و... وقتی قوانین الهی  را کنار می گذاریم ،کم کم حسمان منفی می شود .به خاطرحس منفی ،منفی ها را جذب می کنیم .وفقط بدیهای طرف مقابل را می بینیم.

 

دوم گاهی ما در مورد مسئله ای حساسیت های زیاد وبی موردی داریم . مثلا تمیزی  حال در ازدواج شخصی در کنار ما قرار می گیرد تا این حساسیت ازبین برود.

 

سوم بالا رفتن ظرفیت وساخته شدن با قرار گرفتن در کنار کسی که اذیت می کند وگذراندن سختی ها ظرفیت بالا می رود.

قبل از ازدواج همانطور که درهر کاری از اهل آن فن ،مشورت می گیریم از خدا بخواهیم همسر شایسته برای من قرار بدهد.

نکته دیگر اینکه در جنین از چهارونیم ماهگی به بعد که روح درآن دمیده می شود وقلب تشکیل می شود ضمیر نا خود آگاه شروع به کار میکند واین باعث می شود در این دنیا بدون دلیل از چیزی بد یا خوشمان بیاید پس در انتخاب همسر بر عاشق شدن در یک نگاه اصرار نکنیم و درست تصمیم بگیریم.

 

باید بدانیم انسان های موفق انسان های خارق العاده واستثنایی نیستند آنها قوانین راشناختند یکی از این قوانین بخشش بلا عوض ومحبت بلا عوض  است.

 

اگر در همسر خود خصوصیت منفی می بینیم بدانیم این خصوصیت در خود ما وجود دارد پس  خودمان را تغییر دهیم وایرادات خودمان را بر طرف کنیم .

اگر دوست داریم همسرمان خصوصیتی را داشته باشد اول این خصوصیت را در خودمان به وجود آوریم . وقتی سعی کنیم خودمان را تغییر دهیم ومحبت وخوبی ما مشروط به محبت  و خوبی دیگران نباشد ،اگر کاری برای کسی انجام می دهم با رضایت درون باشد نه اجبار، محبت و بخشش بلا عوض را یاد گرفته ایم آنگاه چشم های ما  به زیبایی های  زندگی باز می شود گویی دنیای اطراف ما نیز تغییر کرده است .

نویسنده : همسفر زهره ا

 

 
[ شنبه 3 آذر 1397 ] [ 09:28 ب.ظ ] [ همسفر زهره ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات