قالب وبلاگ


الماس های درخشان
وب لژیون همسفر مریم احمدی 
به نام خالق یکتا
امروز دوشنبه 9/7/97لژیون "الماسهای درخشان "شعبه میر داماد با استادی خانم مریم وحضور  گرم اعضا با دستور جلسه وادی دهم (قسمت سوم ) راس ساعت17 آغاز به کار نمود.
داشتن عشق بلا عوض به همه سخت است ولی دست یافتنی


3- حس

 حس مانند خداوند در تمام هستی وجودداردا گر حس درست کار کند به انسان شادی وشعف می دهد.حس دوست داشتن یک حس بسیارقوی است که شادی زیادی به همراه دارد اما اگر   دقت کنیم ،می بینیم با اینکه یک نفر را دوست دار یم ولی خوشحالی ولذت زیادی برای ما ندارد ! دوست داشتن ما چگونه    است؟ اکثرا تا وقتی کسی  ،من رادوست داردو کاری که باب میل من است راانجام می دهد دوستش داریم واین دوست داشتن واقعی ،نیست واین یعنی حسمان بسته است.                         

وقتی حس منفی در ما نیرومند شود در جهل ونادانی قرار می گیریم آنگاه به آنچه داریم وابسته می شویم مادیات، اطرافیان و..

در نتیجه وقتی خوشبخت وخوشحال هستیم که وضع مالی خوبی داشته باشیم ودیگران هم باما خوب برخورد کنند.پس برای اینکه مورد هجوم نیروهای منفی قرار نگیریم باید موج فرستنده وگیرنده یا صفت وویژگی خود را تغییر دهیم واین امکان پذیر نیست مگر با تغییر حس

در درون ما یک گیرنده ،یک فرستنده ویک ذره بین وجود دارد. وقتی ما حرفی را می شنویم یا چیزی را می بینیم آن را با گیرنده خود دریافت می کنیم وذره بین آن رایا کوچک یابزرگ می کند .اغلب به خاطر نیروی منفی  خوبی دیگران راکوچک وبدی رابزرگ می کنیم  واین باعث می شود با حس بد عکس العمل نشان دهیم .(فرستنده) در واقع اگر هم جواب خوبی بدهیم یا کار خوبی در مقابل آنچه دریافت کرده ایم ،انجام دهیم این حس منفی پشت آن توسط فرد مقابل دریافت می شود .برای تغییر این حس وقتی رفتار دیگران را تجزیه وتحلیل می کنیم این بار با ذره بین خوبی ها را بزرگ وبدی ها را کوچک کرده در نتیجه حس خوبی پیدا می کنیم وبا حس خوب جواب می دهیم .

وقتی صفات ما دروغ، بدخواهی، کینه، نفرت وصفات منفی دیگر باشد همین چیزها راهم می فرستیم در واقع ما چیزی را می توانیم بدهیم که دروجود خودمان است.

برای تغییر این صفات وتغییر حس به تسویه وپالایش وتصفیه که همان تزکیه است نیاز داریم.اولین قدم برای تزکیه تفکر سالم است .با تفکر سالم برای تسویه وپالایش اقدام می کنیم .تسویه یعنی حساب خود راصاف کنیم ،کجا دلی راشکسته ایم یا بدی کرده ایم یا حتی محبتمان واقعی نبوده  است.وقتی تلاش می کنیم صفت بدی را در خود از بین ببریم پالایش کرده ایم. وانگاه صفات خداوند در ما متجلی می شود واین یعنی ایمان سالم

ایمان سالم،عمل سالم را در پی دارد وحس  سالم و خوب به دنبال  آن می آید واین حس سالم ،عقل را به کار می اندازد .حس سالم با دادن اطلاعات درست به عقل باعث می شود ،تصمیمات درست بگیریم وحس منفی با دادن اطلاعات غلط به عقل باعث می شود عقل تصمیم اشتباه بگیرد.عقل سالم ،عشق سالم به ارمغان می آورد ،عشق بلا عوض.

در عشق بلا عوض هر کس را همانطور که هست دوست داریم وبجای اینکه سعی کنیم دیگران را تغییر بدهیم خودمان را تغییر می دهیم. در این عشق حتی افرادی که به تو بدی می کنند، دوست داری زیرا بدی وزشتی انسان در اثر جهل ونادانی اوست چنین فردی در واقع خود زنی می کند .یک شلنگ آب باید اول خودش ازآب پر شود تا بتواند آن رامنتقل بکند ،یک نفر که کینه دارد ،باید از آن پر شود،خودش شکنجه ببیند ،  تا بتواند دشمنی بکند.

وقتی ما صفات خود را تغییر می دهیم ،وارد بهشتی می شویم که به دست خود ساخته ایم  که بدون وابسته بودن به چیزی از زندگی لذت می بریم ودیگر از خیلی فشارهایی که به ما وارد می شد که به دیگرا ن نشان دهیم خوب هستیم وهمه هم وغم ما  قضاوت دیگران  بود رها می شویم .اکنون می دانیم  هر کدام از ما مثل میوه های مختلف ،ویژگی هایی دارد که دیگری ندارد پس هر کس با توجه به توانایی که دارد باید عمل کند .درعین حال به همه هستی عشق داریم زیرا وقتی خالق هستی را دوست داری ،همه مخلوقات او را هم دوست داری مانند پیامبرا ن که همه را دوست داشتند زیرا به این عشق واقعی رسیده بودند .    این عشق ذره ذره پدیدار می شود.

البته نمی توان گفت این مراحل به صورت یک خط مستقیم پشت سر هم قرار دارد بلکه همه آنها باهم رشد می کند وبه هم بستگی دارد

 نویسنده :همسفر زهره ا
[ یکشنبه 27 آبان 1397 ] [ 08:41 ب.ظ ] [ همسفر زهره ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic